Kancelaria Nowakowski i Wspólnicy w programie Prawnicy pro bono

KNW należy do grona Kancelarii, które zorganizowały pomoc prawną dla przedsiębiorców w czasie epidemii koronawirusa. Pomagamy tym, którzy w chwili obecnej nie wiedzą co robić. Patronat nad naszą akcją objął m.in. „Forbes”, Dziennik Gazeta Prawna i Gazetaprawna.pl, czy Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Idea programu prawnicy pro bono

Chcemy pomóc ludziom oraz firmom przetrwać najtrudniejsze chwile w trakcie trwającego kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa. Dobrze wiemy, że w obecnej sytuacji przedsiębiorcy gubią się w przepisach, które często nie są proste w interpretacji.

-Doradzimy w każdej dziedzinie prawa, która z uwagi na zaistniałą sytuację wymaga podjęcia natychmiastowych działań. Chcemy pomóc ludziom oraz firmom przetrwać te najtrudniejsze chwile. Zdajemy sobie sprawę z tego, że obecnie ludzie gubią się w przepisach, nie wiedzą jak je interpretować.

Magdalena Bukowska, koordynatorka akcji dla Newsweek Polska

Z jakich dziedzin można otrzymać pomoc?

Jak można przeczytać na stronie koordynatorów akcji - zakres porad obejmuje sprawy związane z epidemią Covid-19 w zakresie problemów z prowadzeniem działalności gospodarczej, spraw konsumenckich, związanych z zadłużeniem i windykacją, podatków, kredytów, dotyczących nieruchomości, spraw karnych, prawa wykroczeń, spraw administracyjnych, dochodzenia odszkodowań, alimentów i zadośćuczynień, prawa rodzinnego, spadkowego.

W jaki sposób zgłosić się do programu?

Zachęcamy do zadawania pytań drogą mailową na adres prawnicyprobono@media4business.pl. Można tam wysyłać pytania i prośby o interpretację przepisów czy pomoc w pisaniu wniosków. Jest to program bezpłatnej pomocy prawnej. Oczywiście mimo starań wszystkich prawników zaangażowanych w akcję, nie wszystkie zgłoszenia zostaną w pełni obsłużone. Gdy problem nie kwalifikuje się do udzielenia bezpłatnej porady lub będzie wykraczać poza ramy podstawowej porady, może zostać zaoferowana usługa odpłatna.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram